Büke Tuncel

Uzman Psikolog | Kurucu

Avrupa Onaylı EMDR Terapisti ve Uluslarası Onaylı EMDR Konsultanı (EMDRIA Approved EMDR Consultant)

Ergen (12 yaş ve üstü) ve Yetişkin Psikolojisi

İstanbul Üniversitesi psikoloji bölümünden 2006 yılında mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde çalışmaya başlamıştır. Yaklaşık 3 yıl özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde , zihinsel engelli bireyler ve onların aileleriyle çalışmalar yapmış, aynı zamanda eğitim koordinatörü olarak da çalışmıştır. Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinden sonra, sorumlu müdür olarak anaokulunda çalışmaya başlayan Tuncel, çocukların gelişimlerinin takip edilmesi, çocuklar ve aileleriyle bireysel görüşmelerin yapılması ve öğretmen eğitimlerinin verilmesi gibi uygulamalar yapmıştır.

Klinik deneyimini arttırmak amacıyla İstanbul Ticaret Üniversitesi uygulamalı psikoloji bölümünü bitirerek uzmanlığını tamamlamıştır. Bu süreçte, AB projesi kapsamında, İBB Kadın ve Aile Sağlığı Merkezi’nde çocuk ve ergenlerle bireysel ve grup psikoterapileri yapmıştır. Burada çocuklarda atılganlık, sosyal kaygıya yönelik grup çalışmaları düzenlemiştir, yetişkinlerle olumlu ebeveynlik becerileri grup çalışmaları yapmıştır.

2011 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde kadrolu uzman psikolog olarak görev yapmaya başlamıştır. Çocuk ve Ergen Psikiyatri polikliniğinde çalışan Tuncel, çok farklı sorun alanlarından çok sayıda danışan görerek klinik tecrübesini arttırma fırsatı bulmuştur. 2014 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden ayrılan Tuncel, Beylikdüzü’nde kurucusu oldugu İstanbul Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde çalışmalarına devam etmektedir.

Özel bir üniversitede “Gelişim Psikolojisi ” ve “Developmental Psychology”  ve “Child Psychopathology” derslerini vermiştir.

Çocuklarla çalışmalarındaki esnekliği ve deneyimi, ergen ve yetişkinlerle olan çalışmalarına taşıyan Tuncel, son yıllarda pratik çalışmalarının ağırlığını ergen ve yetişkinlere vermiştir.

Çalışmalarında, uluslararası onaylı terapist ve konsultan olduğu EMDR Terapisini ve Varoluşçu Psikoterapi tekniklerini kullanmaktadır.

CAS (5-17 yaş), WISC-IV Zeka testi (6-16 yaş),  Denver Gelişimsel Tarama testi, (0-6 yaş) , CAT, TAT ve Rorschach uygulayıcısı olduğu testlerden bazılarıdır.

Çalışmaları arasında; travma, kaygı, depresyon, ilişki problemleri, sınav kaygısı, performans geliştirme gibi alanlar bulunmaktadır.

“Oyun Terapisi: Kapsamlı Teori ve Uygulama Rehberi”, “Çocuk Merkezli Oyun Terapisi”, “Borderline Kişilik Bozukluğu Olan Birisini Sevmek”, “OKB ‘yi Yenmek- Takıntılarla Başa Çıkmak İçin 10 Adımlı Çalışma Kitabı”  adlı kitaplar Türkçe edisyonunu yaptığı kitaplardır. Yabancı psikoloji kaynaklarının Türkçe edisyon çalışmalarına devam etmektedir.

Türk Psikologlar Derneği ve EMDR-TR ve EMDRIA Derneği üyesidir.