İsdem Psikoloji

Hakkımızda

İSDEM PSİKOLOJİ, Beylikdüzü’nde ergen ve yetişkinlere psikolojik destek vermek amacıyla kurulan ve genç meslektaşlarımızla bilgi ve becerilerimizi paylaşarak onların mesleki gelişimlerine katkıda bulunmayı hedefleyen bir psikolojik danışmanlık ve eğitim merkezidir.

İSDEM PSİKOLOJİ, İstanbul’un birleştirici ve kapsayıcı ruhundan ilham alarak aldı adını; İstanbul Danışmanlık ve Eğitim Merkezi. İSDEM Psikoloji, Mart 2014’te Uzman Psikolog Büke Tuncel tarafından kuruldu.

hakkimizda

Merkezimiz bünyesinde danışanlarımızla yaptığımız görüşmelerde, birkaç yöntemi harmanlayarak, her bir yöntemin güçlü yanlarından faydalanarak çalışmaktayız. Bireyin kişiliğini, kişilik özelliklerini anlamada psikodinamik kuramı temel yaklaşım olarak kabul etmekteyiz. Bununla birlikte, birey ile deneyimini birbirine yaklaştırmak, başka bir deyişle kişinin yaşadıklarını, duygu ve düşüncelerini anlamlandırmak, “Nasıl daha iyi yaşarım?” sorusuna beraber cevaplar ararken varoluşçu felsefe ve psikolojiden destek almaktayız. Psikanalitik ve varoluşçu yaklaşımlara ek olarak, merkezimizde uluslararası lisanslı psikologlarımız tarafından EMDR (Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) terapisi de travmatik süreçler başta olmak üzere uygun olan tüm konularda yoğun olarak uygulanmaktadır.

İSDEM Psikoloji olarak, danışanlarımıza etik bir çerçeveden yaklaşmayı temel prensip olarak benimsemekteyiz. Bu prensip ışığında, danışanlarımızla gizlilik, güvenilirlik ilkeleri ile çalışmakta, yetkinliğin de etik prensiplerin mutlak bir değeri olduğunu düşündüğümüzden kendimizi her zaman mesleki anlamda geliştirmeye önem vermekteyiz. Bu da bizlerde, genç meslektaşlarımızla buluşma fikrinin temelini oluşturmaktadır. Bilgi, beceri ve deneyimlerimizi genç meslektaşlarımıza aktarırken onların güncel bilgi ve bakış açılarından da beslenerek dinamik bir çalışmayı hevesle benimsemekteyiz.

Kendiniz, çocuğunuz, aileniz için “daha iyi bir yaşam” yolunu seçme cesareti gösterme ve bu yolda birlikte yürümek dileğiyle,

Büke Tuncel
Uzman Psikolog

E-Bülten

Haber bültenine kaydolun ve topluluğun bir parçası olun.

İsdem Psikoloji’yle ilgili bilgi almak ve blog yazılarımızı okumak için e-mail adresinizi bizimle paylaşabilirsiniz.