Sizin ve psikoloğunuzun uygun saatlerine göre randevu verilmektedir. İlk görüşmemizin öncesinde, sizden okumanızı ve sizi daha iyi tanıyabilmek için doldurmanızı isteyeceğimiz bazı formlar bulunmaktadır. Zaman kazanmak için, ilk görüşmenize yaklaşık 15 dakika önce gelmeye özen gösteriniz.

İlk görüşme, çocuk ve ergen ile tanışma, aileden bilgi alma, çocuğun yaşına ve sorununa yönelik olarak gerekirse test ve envanterlerin uygulanması, danışmanlık süreci ile ilgili bilgi verme ve sürecin planlanması ile ilgili bilgi verilmesi aşamalarını içermektedir.

İSDEM Psikoloji kurulduğundan bu yana hem Türkiye’de hem de farklı ülkelerde yaşayan danışanlarımızla online / çevrimiçi görüşmeler yaptık. Ancak 2020 yılında Covid-19 Pandemisi nedeniyle dünya genelinde hemen her çalışma alanına yoğun bir şekilde yayılan online hizmetler psikoterapi alanında da daha sık ve yoğun olarak kullanılmaya başlanmıştır.

“Neden odaklanamıyorum? Dikkat eksikliğim mi var? Ya işlerimi yetiştiremezsem o zaman ne olacak?” Sürekli çevrimiçi olmam gerektiğine inandığım, bir şeyleri kaçırmaktan korktuğum bir kaygı haliyle günler geçip gidiyor sanki. Bir işi yaparken elim telefona gidiyor, bildirimlerimi kontrol edip maillerime bakıyorum. Ardından tekrar işe dönmem gerektiğine dair yaşadığım suçlulukla beraber kaybolup giden dakikalar, Twitter ve In